Jarná starostlivosť o pleť

Ako sa starať o pleť na jar ?

 

Ako náhle na nás po zime vykukne slniečko, všetci ihneď odhadzujeme kabáty a s chuťou sa mu vystavujeme na obdiv a dobíjame energiu vydanú počas zimného obdobia.

Nemali by sme ale zabúdať, že jarné slniečko má veľkú silu a naša pleť a pokožka nie je na silný a náhly nápor jarných lúčov pripravená.

Ako správne sa teda chrániť pred jarným slniečkom? Základom všetkého je kvalitný krém, ktorý by ste mali na pleť a dekolt nanášať každé ráno. Krém by mal obsahovať ochranný faktor. S výberom vhodného ochranné krému Vám pomôžu v lekární.

 

Nesmieme zabudnúť ani na pravidelné čistenie pleti. Pleť sa nám za to krásne odmení. Bude hebká a svieža. Počas dňa je pleť vystavená mnohým nečistotám a preto je viac než vhodné použiť čistiace mlieko, pleťovú vodu alebo gél. Najskôr nanesieme na pleť čistiace mlieko či gél, krúživými pohybmi vymasírujeme do pokožky a zotrieme vatovým tampónom. Odstránenie zvyšných nečistôt docielime pomocou pleťovej vody.


Vplyv na pleť má samozrejme aj dostatok spánku a pravidelný pitný režim. Pred spánkom samozrejme nezabudnite pleť dostatočne vyčistiť a naniesť na ňu vrstvu nočného regeneračného krému. Skúste sa naučiť chodiť spať každý deň v rovnaký čas. Pravidelný spánok a doba jeho trvania pleť ovplyvňuje tiež. Nezabudnite tiež mať vždy po ruke nejakú tú minerálnu vodu. Tekutiny sú dôležité nielen pre pleť.

Na výživu a regeneráciu pleti je tiež vhodné použiť pleťové masky, ktoré si buď kúpime alebo si ich môžeme vyrobiť sami doma. Nezabudnite, že je treba nanášať masky VŽDY na vyčistenú pleť!

 

Pleťové masky, ktoré si vyrobíme doma:


Jablková maska
Najemno nastrúhame jablko, zmiešame ho s lyžičkou vlažného mlieka a s približne rovnakým množstvom tekutého zlatavého medu. Po 10 minútach, kedy necháme masku pôsobiť, opláchneme vlažnou vodou.

 

Olivová maska
Lyžicu oleja zmiešame s jemnými ovsenými vločkami, žĺtkom a trochou medu. Nanesieme na tvár a necháme 15 minút pôsobiť. Potom masku starostlivo opláchneme.

 

Banánová maska
Vidličkou roztlačíme mäkký banán, zmiešame ho s dvoma lyžičkami olivového oleja a jedným žĺtkom. Aplikujeme na tvár a necháme pôsobit po dobu 15-tich minút.

 

Smotanová maska
Zmiešame kyslú smotanu (množstvo asi ako malá mistička) s olivovým olejom. Premiešame a ľahko vklepávame bruškami prstov do pokožky. Doba pôsobenia je 15 minút.

 

Jogurtová

 

Pol smotanového bieleho jogurtu naneste na tvár a nechajte zaschnúť. Zmyte ho vlažným plnotučným mliekom a nakoniec tvár opláchnite studenou vodou.

 

 

Mrkvová
Z jedného bielku ušľahajte sneh a rozmiešajte v ňom dve najemno nastrúhané mrkvy. Zmes zahustite múkou, až vznikne kaša. Zmes naneste na tvár a krk a po 15 – 20 minútach zmyte vlažnou vodou.

 

Zdroj:radydievcatam.blog.cz   Foto:biancaprincipessa.blogspot.sk

Uvedený text má len informatívny charakter. Družstvo lekární ako prevádzkovateľ portálu www.dl.sk neručí za jeho správnosť a aktuálnosť.


← Späť na zoznam noviniek


Mapa

Členských lekární Družstva lekární

Naša kancelária

Družstvo lekární Geromettu č.1 010 01 Žilina +421 903 304 997 +421 948 493 932 office@dl.sk

Mgr. Marta Hétharšiová - Lekáreň Rača

Mgr. Marta Hétharšiová

Lekáreň Rača

Novinky

SVETOVÝ DEŇ DIABETU – 14. NOVEMBER

Vedeli ste, že 14. november je svetový deň DIABETU?  Nie? Prečo práve v tento deň?   Presne 14. novembra 1891 sa narodil kanadský fyziológ Frederick […]

Mýty a fakty o …. CHRÍPKE A PRECHLADNUTÍ

“Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú pôvodcom rôzne typy rinovírusov, adenovírus, […]

Mýty a fakty o NÁDCHE

“Nádcha nie je ochorenie.” OMYL I keď je nádcha častým sprievodným javom niektorých, najmä infekčných ochorení, ide o samostatné ochorenie. Nádcha alebo odborne rinitída (z […]

Ako predísť chrípke

Čo treba robiť…   umývajte si ruky (zvlášť po kašli alebo kýchaní) udržujte vzdialenosť (od osoby chorej na chrípku) vyhýbajte sa  preplneným miestam (kino, verejne […]

Pitný režim počas teplých letných dní

Voda je životne dôležitou tekutinou v našom tele. Človek dokáže prežiť týždne bez jedla, bez vody iba 2-3 dni. Chcete vedieť, koľko tekutín by ste […]

Aktuálna akcia 2022

Akcia 1
www.ilekaren.sk

Aktuálna akcia 2022

Aktuálne akcie akcie najdte na https://ilekaren.sk