Družstvo lekární

Prvé a jediné nezávislé združenie lekárnikov - majiteľov lekární

prihlásenie Družstvo lekární, prvé a jediné nezávislé združenie lekárnikov - majiteľov lekární

Zdravotná a lieková poradňa

Obráťte sa na nás so svojimi otázkami a zdravotnými problémami


Na Vaše otázky sú pripravení odpovedať naši odborníci - lekárnici, ktorých nájdete v každej členskej lekárni.

"Ďakujem Vám, pán doktor za vyčerpávajúcu a fundovanú odpoveď. Prajem Vám veľa úspechov a hlavne spokojných pacientov odchádzajúcich od táry. Pozdravujem z kancelárskej stoličky :-)"

Mgr Zuzana


Mapa

Členských lekární Družstva lekární

Naša kancelária

Družstvo lekární Geromettu č.1 010 01 Žilina +421 903 304 997 +421 948 493 932 office@dl.sk

PharmDr. Štefan Grešák - Lekáreň Sv. Lukáša

PharmDr. Štefan Grešák

Lekáreň Sv. Lukáša

Novinky

chripka_A4_zlta

Ako predísť chrípke

Čo treba robiť…   umývajte si ruky (zvlášť po kašli alebo kýchaní) udržujte vzdialenosť (od osoby chorej na chrípku) vyhýbajte sa  preplneným miestam (kino, verejne [...]

nádcha

Mýty a fakty o NÁDCHE

“Nádcha nie je ochorenie.” OMYL I keď je nádcha častým sprievodným javom niektorých, najmä infekčných ochorení, ide o samostatné ochorenie. Nádcha alebo odborne rinitída (z [...]

zima

Starostlivosť o pleť v zimnom období

Chladné počasie v zimných mesiacoch je pre našu pokožku skôr záťažou, ako prínosom. Po teplých slnečných dňoch nastáva čas mrazu a studeného vetra, čo môže vyvolať na [...]

3slovak3

SVETOVÝ DEŇ DIABETU – 14. NOVEMBER

  Vedeli ste, že 14. november je svetový deň DIABETU?  Nie?   Prečo práve v tento deň?   Presne 14. novembra 1891 sa narodil kanadský [...]

radi-lekanika-jesen

Mýty a fakty o …. CHRÍPKE A PRECHLADNUTÍ

“Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú pôvodcom rôzne typy rinovírusov, adenovírus, [...]

Aktuálne akcie Január - Február 2017

Akcia 1
zľava 10%

Ibalgin® Rapidcaps 400 mg, 20 cps*

Účinné analgetikum s protizápalovým účinkom. Ľahko rozpustné ružové mäkké kapsuly s tekutou účinnou látkou. Pre dospelých a dospievajúcich nad 12 rokov (od 40 kg telesnej hmotnosti). Obsahuje ibuprofén. *Liek na vnútorné použitie.

Akcia 2
10% zľava

PARALEN® GRIP chrípka a bolesť 24 tbl

Účinná kombinácia proti príznakom chrípky a nachladnutia, ktorá pomáha zbaviť sa: horúčky, upchatého nosa, bolesti hlavy, bolesti v hrdle. Vďaka obsahu kofeínu pomáha proti únave a ospalosti. *Liek na vnútorné použitie.

Akcia 3
zľava 12%

Strepsils plus spray 20 ml*

Na silnú bolesť hrdla. Účinkuje proti baktériám. Pri problémoch s prehĺtaním. Obsahuje Flurbiprofen. *Liek na vnútorné použitie.

Akcia 4
zľava 12%

NUROFEN Rapid 400 mg Capsules 10 kapsúl *

Rýchla a účinná úľava od bolesti a zápalu. Potláča horúčku pri chrípke a zápaloch horných ciest dýchacích. Liek je určený pre dospelých a deti od 12 rokov. Obsahuje ibuprofen.*Liek na vnútorné použitie.

Akcia 5
zľava 15%

Ambroxol AL 75 retard cps plg 20 x 75 mg* - Ambroxol AL kvapky gtt por 50 ml*

Liek Ambroxol AL sa používa pri liečbe akútnych a chronických ochorení dýchacích ciest, u ktorých dochádza k poruche viskozity a obtiažnemu vykašliavaniu hlienu, ako je napríklad akútna a chronická bronchitída. Obsahuje ambroxol. *Lieky na vnútorné použitie

Akcia 6
zľava 15%

Mar® plus 5% nosový sprej 20 ml * - Mar Rhino 0,05% nosový sprej* - Mar Rhino 0,1% nosový sprej*

Mar® plus 5% nosový sprej 20 ml * Na prečistenie nosa. *Zdravotnícka pomôcka. Mar Rhino 0,05% nosový sprej* - Mar Rhino 0,1% nosový sprej* Nosový sprej určený na liečbu nádchy. Obsahuje účinnú látku xylometazolín znižujúcu opuch sliznice nosa a morskú vodu, ktorá z jej povrchu odstraňuje alergény. *Lieky na nazálne použitie.

Akcia 7
zľava 15%

HLIVA USTRICOVITÁ s rakytníkovým olejom a reishi FORTE 60 cps

Hliva v kombinácii s ďalšou vzácnou hubou reishi a rakytníkovým olejom s vysokým obsahom 129,3 mg betaglukanov. Rakytník, ako prírodný zdroj vitamínu C, je vhodný pre podporu imunity. Výživový doplnok.

Akcia 8
zľava 15%

RAKYTNÍČEK multivitamínové želatínky s rakytníkom 70 ks

Skvelá chuť vďaka obsahu ovocnej šťavy. Obsahuje 9 vitamínov vrátane rakytníka. Rakytník je prírodným zdrojom vitamínu C, je vhodný pre posilnenie obranyschopnosti organizmu, pomáha znižovať únavu, posilňuje činnosť srdca, zlepšuje činnosť tráviaceho traktu a pomáha udržiavať zdravú pokožku. Bez prímesí a konzervačných látok. Výživový doplnok.

Akcia 9
zľava 15%

HLIVIAČIK sirup s hlivou a rakytníkom s príchuťou višne alebo hrušky 100 ml

HLIVIAČIK sirup je pre deti od 1 roka. Základ sirupu tvorí ovocie, do ktorého sa pridáva prášok čistej hlivy ustricovitej. V každej fľaštičke je až 1kg ovocia. Podáva sa deťom 1–2× denne 1 čajová lyžička, ktorá obsahuje 118,2 mg β-glukánu. Obsahuje rakytník, ktorý podporuje imunitu. Bez konzervačných látok, bez farbív a bez pridaného cukru. Príchuť hruška alebo višňa. Výživové doplnky.

Akcia 10
zľava 15%

Vitamíny pre diabetikov 30 tbl

Výživový doplnok s obsahom vitamínov, minerálov a antioxidantov s obsahom chrómu pre udržanie normálnej hladiny glukózy v krvi. Výživový doplnok.

Akcia 11
zľava 10%

NASAL DUO ACTIVE 1,0/50 mg/ml* - NASAL DUO ACTIVE 0,5/50 mg/ml*

Nosový sprej s dvojitým účinkom - váš upchatý nos nielen uvoľní, ale aj účinne zahojí podráždenú sliznicu. Obsahuje xylometazolíniumchlorid/dexpantenol. *Lieky na nazálne použitie.

Akcia 12
zľava 10%

Stoptussin 50 ml* - Stoptussin® 180 ml*

Stoptussin - jedinečná kombinácia 2 účinných látok pre úľavu od suchého kašľa - zastaví dráždivý kašeľ a obnovuje ochranný film na sliznici dýchacích ciest. Obsahuje butamiratiumdihydrogéncitrát a guajfenezín. *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 13
zľava 10%

Hedelix sirup 100 ml* - Hedelix sirup 200 ml*

Sirup proti kašľu. Uvoľňuje hlien. Uľahčuje vykašliavanie. Pre deti od 0 rokov. Nová dávkovacia pomôcka pre presné a hygienické dávkovanie. Obsahuje extrakt z brečtanových listov. Bez pridaného cukru. Bez alkoholu. Veľkosť balenia: 100ml, 200ml *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 14
Zľava 10%

HERPESIN® KRÉM 2g* - HERPESIN® KRÉM 5g*

HERPESIN® KRÉM pôsobí proti vírusu, ktorý vyvoláva opary. Obsahuje aciklovir. *Lieky na vonkajšie použitie.

Akcia 15
10%

GS Vitamín C 500+šípky tbl. 100+20 2016

Prípravok obsahuje vitamín C v špeciálnej tablete TIME-RELEASE, ktorá zaisťuje postupné uvoľňovanie. Navyše je obohatený o šípky - bohatý zdroj flavonoidov. Vitamín C je významný antioxidant, ktorý má široké spektrum pôsobenia: podporuje obranyschopnosť, chráni srdce a cievy, pomáha udržiavať zdravé ďasná. Výživový doplnok.

Akcia 16
zľava 10%

GS Laktobacily Forte 21, 30+10 cps - GS Laktobacily Forte 21, 60+20 cps

Gigantická sila 21 miliárd laktobacilov. Unikátny komplex 9 kmeňov baktérií mliečneho kvasenia a 21 miliárd životaschopných mikroorganizmov v dennej dávke. Prípravok je vhodný aj pre deti, tehotné a dojčiace ženy, aj pre diabetikov. Výživové doplnky

Akcia 17
zľava 10%

GYNOLACT TBL VAG 1x8*

Vaginálne tablety pre bakteriálnu rovnováhu. Účinná pomoc pri obnove vaginálnej mikroflóry. Obsahuje laktobacily typické pre vaginálnu mikroflóru. Nevyteká a nešpiní bielizeň. * Zdravotnícka pomôcka.

Akcia 18
Zľava 10%

Lacto Lady 30 tbl

Vysokoúčinná koncentrácia extraktu kanadských brusníc a baktérií mliečneho kvasenia. Neobsahuje cukor, laktózu, lepok, mliečne bielkoviny ani kvasinky. Bez obsahu umelých farbív a sladidiel. Výživový doplnok Lacto Lady je možné užívať spolu s antibiotikami. Výživový doplnok.

Späť na začiatok stránky