Družstvo lekární

Prvé a jediné nezávislé združenie lekárnikov - majiteľov lekární

prihlásenie Družstvo lekární, prvé a jediné nezávislé združenie lekárnikov - majiteľov lekární

Zdravotná a lieková poradňa

Obráťte sa na nás so svojimi otázkami a zdravotnými problémami


Na Vaše otázky sú pripravení odpovedať naši odborníci - lekárnici, ktorých nájdete v každej členskej lekárni.

"Pani Gombošová, veľmi pekne Vám ďakujem za skorú odpoveď a za ochotu venovať čas mojim riadkom. Prajem krásny deň."

Michaela Kalivodová


Mapa

Členských lekární Družstva lekární

Naša kancelária

Družstvo lekární Geromettu č.1 010 01 Žilina +421 903 304 997 +421 948 493 932 office@dl.sk

PharmDr. Ladislav Lukáš - Lekáreň Lipa

PharmDr. Ladislav Lukáš

Lekáreň Lipa

Novinky

lekarnik radi

LEKÁRNIK RADÍ – KAŠEĽ

Častým problémom detí i dospelých v jesennom a zimnom období je kašeľ. Je to prirodzený obranný mechanizmus, pri ktorom sa telo snaží očistiť pľúca a [...]

KZ vacsia

Karta Zdravia® = NOVÁ KVALITA VO VAŠEJ LEKÁRNI

I vy si počas jesenného obdobia kladiete otázky: „Ktorý z prípravkov proti chrípke je pre mňa najvhodnejší, ktorý čaj na upokojenie si vybrať alebo ako sa volali tie [...]

Bez názvu

Záleží vám na zdraví ? Pýtajte sa…

  Zdravotná a lieková PORADŇA DL   Prvá bezplatná online zdravotná a lieková PORADŇA. Naši erudovaní lekárnici sú pripravení odpovedať na Vaše otázky. Garancia odpovede najneskôr [...]

????????????????????????????

Lekárnik radí – CHRÍPKA A PRECHLADNUTIE

  Mýty a fakty …..   “Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú [...]

oči

Svetový deň zraku

Vedeli ste o svetovom dni zraku ?   Svetový deň zraku si pripomíname každoročné druhý októbrový štvrtok. Na celom svete žije približne 250 miliónov ľudí [...]

Aktuálne akcie November - December 2015

Akcia 1
zľava 10%

IBALGIN® Rapidcaps 400 mg, 20 cps*

Účinné analgetikum s protizápalovým účinkom. • Ľahko rozpustné mäkké kapsuly, okamžité uvoľnenie liečivej látky v tekutej forme. • Liečivá látka sa tak dostane k miestu bolesti rýchlejšie. Pre dospelých a dospievajúcich nad 12 rokov (od 40 kg telesnej hmotnosti). *Liek na vnútorné použitie. Obsahuje ibuprofén.

Akcia 2
+ Celaskon

PARALEN® GRIP horúci nápoj príchute citrón, čerešňa 650 mg/10 mg*

PARALEN® GRIP horúci nápoj pomáha zbaviť sa: horúčky, upchatého nosa, bolesti hlavy, bolesti v hrdle. Nespôsobuje ospalosť. Bez umelých farbív. Celaskon® tablety 250 mg je vhodný pri nedostatku vitamínu C, napr. v zimnom období. Vitamín C je dôležitý pre imunitu a podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Celaskon tablety 250 mg obsahuje kyselinu askorbovú. *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 3
zľava 12%

Strepfen sprej 8,75 mg orálna roztoková aerodisperzia 15 ml*, Strepfen 16, 24 tbl*

Sprej na úľavu bolesti hrdla. Účinkuje už po 5 minútach až na 6 hodín. Pri ťažkostiach s prehĺtaním. Rýchla aplikácia. Obsahuje účinnú látku flurbiprofén. Strepfen 16, 24 tbl* Rýchlo a dlhodobo uľaví od zápalu a opuchu v krku. Tlmí bolesť v krku až 3 hodiny. Obsahuje flurbiprofén, ktorý pôsobí proti zápalu.*Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 4
zľava 14 %

GAVISCON DUO EFEKT žuvacie tablety 24 tbl, 48 tbl*

Poskytuje rýchlo dvojitú úľavu od pálenia záhy a tráviacich ťažkostí. Vhodné aj pre tehotné a dojčiace ženy.*Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 5
zľava 10%

Calcium Chloratum TEVA 100 ml*

Lieči zápalový proces a zabraňuje jeho rozšíreniu v dolných dýchacích cestách. Obsahuje chlorid vápenatý. *Liek na vnútorné použitie.

Akcia 6
zľava 10%

PLEUMOLYSIN® 10 ml

Silné antitusikum kodeínového typu, ktoré obsahuje kombináciu liečiv rastlinného pôvodu. *Liek na vnútorné použitie.

Akcia 7
zľava 10%

BIOTUSSIL, perorálne kvapky, roztok 100 ml *

Tradičný rastlinný liek s obsahom výťažkov z 8 liečivých rastlín. Pomáha pri akútnych a chronických ochoreniach dýchacích ciest, vrátane nádchy a zápalov prínosových dutín. Ovplyvňuje tvorbu a rozpúšťanie hlienov, čím uľahčuje ich vykašliavanie. Použitie tohto lieku je založené výlučne na dlhodobých skúsenostiach. Fytofarmakum. *Liek na vnútorné použitie.

Akcia 8
zľava 15%

Mar ® family nosový sprej 50 ml*

Mar® plus a Mar® family sú nosové spreje s obsahom morskej vody a 5% podielom dexpantenolu. Účinne zvlhčujú a regenerujú suchú nosovú sliznicu. Sú vhodné na každodennú hygienu nosa, aj ako podpora pri liečbe nádchy. Užívanie nie je časovo ohraničené. Užívať ich môžu deti od narodenia. Neobsahujú konzervačné látky a nádoby nie sú pod tlakom. *Zdravotnícke pomôcky.

Akcia 9
zľava 15%

Mar ®plus 5% nosový sprej 20 ml

Mar® plus a Mar® family sú nosové spreje s obsahom morskej vody a 5% podielom dexpantenolu. Účinne zvlhčujú a regenerujú suchú nosovú sliznicu. Sú vhodné na každodennú hygienu nosa, aj ako podpora pri liečbe nádchy. Užívanie nie je časovo ohraničené. Užívať ich môžu deti od narodenia. Neobsahujú konzervačné látky a nádoby nie sú pod tlakom. *Zdravotnícke pomôcky.

Akcia 10
Darček

RAKYTNÍČEK želatínky (2x originál) 70+70 ks - RAKYTNÍČEK želatínky (1x višňa, 1x hruška) 60+60 ks

Darčekové balenie RAKYTNÍČEK obsahuje 2 balenia multivitamínových želatiniek + DARČEK dva svietiace ventilky na bicykel. RAKYTNÍČEK želatínky obsahujú rakytník a zmes ovocných koncentrátov a vitamíny. Rakytník, ako prírodný zdroj vitamínu C, podporuje obranyschopnosť organizmu. Balenie 60+60ks, 70+70ks. Výživové doplnky.

Akcia 11
zľava 15%

GS Laktobacily Forte 21, 30+10 cps alebo 60 + 20 cps

Gigantická sila 21 miliárd laktobacilov. Unikátny komplex 9 kmeňov baktérií mliečneho kvasenia a 21 miliárd životaschopných mikroorganizmov v dennej dávke. Prípravok je vhodný aj pre deti, tehotné a dojčiace ženy, aj pre diabetikov. Výživové doplnky.

Akcia 12
zľava 10%

GS Condro® Diamant, 60+30 tbl

Jediný v SR sa vďaka DIAMANT FORTESCINu® stará nielen o kĺby, ale aj o ich okolie. Vitamín C pre tvorbu kolagénovej siete chrupaviek a meniskov. Užíva sa iba 1 tableta denne. Kúra na 3 mesiace. DARČEK mesačná kúra ZADARMO. Výživový doplnok.

Akcia 13
zľava 10%

Compeed náplasť na opary 15 ks*

Náplasť na opary, je diskrétny prostriedok na liečbu oparov, ktorý ranu uzatvára a zároveň hojí. Je vyvinutá pre tých, ktorí chcú opar skryť a chrániť, pričom sa nespomalí proces hojenia. *Zdravotnícka pomôcka.

Akcia 14
zľava 10%

Nicorette Spray 1 mg/dávka, orálna aerodisperzia, roztok*

Vyliečte sa zo závislosti od fajčenia. Účinkuje okamžite a túžbu po cigarete uhasí po 60 sekundách. Zmierňuje chuť na cigaretu a abstinenčné príznaky spojené s ukončením fajčenia. Najrýchlejšia úľava od chuti na cigaretu a nutkania fajčiť, 150 dávok. Mentolová príchuť. Liek obsahuje nikotín. * Liek na vnútorné použitie.

Akcia 15
zľava 15%

Mastu® rektálna masť 30 g*, Mastu® čapíky 10 ks*

Mastu® sú prípravky určené na použtie pri hemoroidoch. Zmierňuje ťažkosti ako sú podráždenie, svrbenie, pálenie a mokvanie a podporuje hojenie rán. Na výber forma masti a čapíkov. *Zdravotnícke pomôcky.

Akcia 16
zľava 10%

Lacto Lady 30 tbl

Vysokoúčinná koncentrácia extraktu kanadských brusníc a baktérií mliečneho kvasenia v jednej tablete. Vysokoúčinná koncentrácia extraktu kanadských brusníc a baktérií mliečneho kvasenia v jednej tablete. Neobsahuje cukor, laktózu, lepok, mliečne bielkoviny ani kvasinky. Bez obsahu umelých farbív a sladidiel. Lacto Lady je možné užívať spolu s antibiotikami. Výživový doplnok

Akcia 17
zľava 10%

MAGNESIUM 250 mg + vitamín C, Generica

Šumivé tablety pomarančovej príchute s obsahom magnézia a vitamínu C. Horčík spolu s vitamínom C prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej funkcii psychiky, k zníženiu vyčerpania a únavy a k správnej látkové výmene dôležitej pre tvorbu energie. Horčík napomáha aj k správnemu fungovaniu svalov a k udržaniu zdravých kostí a zubov. Výživový doplnok.

Akcia 18
zľava 15%

PREVENTAN® QUATTRO + VITAMÍN C (12 tbl)

• ProteQuine ® - originálna, biologicky aktívna látka • Kolostrum • Beta-cyklodextrín • Eukalyptová silica + silica mäty piepornej • Vitamín C - prispieva k normálnej funkcii imunitného systému, k zníženiu miery únavy a vyčerpania, a zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu •1 tabletu 2 x denne nechajte voľne rozpustiť v ústach Výživový doplnok je vhodný aj pre deti od 3 rokov.

Akcia 19
zľava 10%

Prostenal® FORTE, 90 + 30 tabliet

Osvedčená starostlivosť o prostatu • Komplexné zloženie na dlhodobú starostlivosť • Saw palmetto pomáha udržiavať zdravú prostatu. Výživový doplnok.

Akcia 20
zľava 10%

WALMARK ZDRAVÉ SRDCE Omega 3 rybí olej FORTE 60+60 toboliek a Koenzým Q10 CARDIO 30+10 toboliek

EPA a DHA prispievajú k normálnej funkcii srdca. Vitamín B1 prispieva k zdraviu srdca. Výživový doplnok.

Akcia 21
Akcia 1+1

HLIVA USTRICOVITÁ + lactobacily 120+120 cps alebo 60+60cps

Originálny výrobok s deklarovaným obsahom betaglukánov obohatený o lactobacily, vitamín C a šípky. Vďaka šípkam, ktoré sú zdrojom vitamínu C, zvyšuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a priaznivo pôsobí na zažívanie. Balenie 60+60cps, 120+120 cps. Výživové doplnky.

Späť na začiatok stránky