Družstvo lekární

Prvé a jediné nezávislé združenie lekárnikov - majiteľov lekární

prihlásenie Družstvo lekární, prvé a jediné nezávislé združenie lekárnikov - majiteľov lekární

Zdravotná a lieková poradňa

Obráťte sa na nás so svojimi otázkami a zdravotnými problémami


Na Vaše otázky sú pripravení odpovedať naši odborníci - lekárnici, ktorých nájdete v každej členskej lekárni.

"Ďakujem Družstvu lekární za odpoveď a vysvetlenie. Je to pre mňa ako laika potrebné. Prajem všetko dobré."

A.K.


Mapa

Členských lekární Družstva lekární

Naša kancelária

Družstvo lekární Geromettu č.1 010 01 Žilina +421 903 304 997 +421 948 493 932 office@dl.sk

RNDr. Anna Gutmanová - Lekáreň Nérium

RNDr. Anna Gutmanová

Lekáreň Nérium

Novinky

horucka

Horúčka

Horúčka sama o sebe nie je chorobou, ale príznakom prebiehajúceho ochorenia. Najčastejšie sa s ňou stretávame pri infekčných zápalových ochoreniach, pri rôznych poraneniach, môže sprevádzať aj [...]

jarna starostlivosť o pleť

Jarná starostlivosť o pleť

Ako sa starať o pleť na jar ?   Ako náhle na nás po zime vykukne slniečko, všetci ihneď odhadzujeme kabáty a s chuťou sa [...]

chripka_A4_zlta

Ako predísť chrípke

Čo treba robiť…   umývajte si ruky (zvlášť po kašli alebo kýchaní) udržujte vzdialenosť (od osoby chorej na chrípku) vyhýbajte sa  preplneným miestam (kino, verejne [...]

Bez názvu

Záleží vám na zdraví ? Pýtajte sa…

  Zdravotná a lieková PORADŇA DL   Prvá bezplatná online zdravotná a lieková PORADŇA. Naši erudovaní lekárnici sú pripravení odpovedať na Vaše otázky. Garancia odpovede najneskôr [...]

????????????????????????????

Lekárnik radí – CHRÍPKA A PRECHLADNUTIE

  Mýty a fakty …..   “Najlepším liekom na chrípku a prechladnutie sú antibiotiká.” Omyl. Choroby z prechladnutia i chrípku spôsobujú vírusy. V prvom prípade sú [...]

Aktuálne akcie Január - Február 2016

Akcia 1
zľava 10%

PARALEN® GRIP chrípka a bolesť 24 tbl*

Účinná kombinácia proti príznakom chrípky a nachladnutia, ktorá pomáha zbaviť sa: - horúčky - upchatého nosa - bolesti hlavy - bolesti v hrdle Vďaka obsahu kofeínu pomáha proti únave a ospalosti. *Liek na vnútorné použitie. (Paralen)

Akcia 2
10% zľava

CELASKON® 500 mg ČERVENÝ POMARANČ 30 tbl*

Posilňuje odolnosť organizmu pri infekčných chorobách, ako je chrípka a nachladnutie. Skracuje dĺžku trvania a znižuje závažnosť chrípky a nachladnutia. Obsahuje kyselinu askorbovú. *Liek na vnútorné použitie. (Celaskon)

Akcia 3
darček

STOPTUSSIN 50 ml* + CALCIUM CHLORATUM – TEVA 100 ml*

STOPTUSSIN 50 ml* Dvojzložkový liek – antitusikum s expektoračným účinkom ako jedinečná kombinácia na trhu. CALCIUM CHLORATUM – TEVA 100 ml* Lieči zápalový proces a zabraňuje jeho rozšíreniu v dolných dýchacích cestách. Obsahuje účinnú látku chlorid vápenatý. *Lieky na vnútorné použitie. Calcium Chloratum-Teva 100ml pri kúpe Stoptussin získate za 0,01€ ako darček.

Akcia 4
zľava 10 %

STOPANGIN 30 ml*

Dezinfekcia ústnej dutiny a hltanu pri zápalových a infekčných ochoreniach. Obsahuje účinnú látku hexetidín. *Liek na vnútorné použitie.

Akcia 5
zľava 12%

NUROFEN STOPGRIP 12, 24 tbl*

Proti príznakom chrípky a prechladnutia. Na bolesť hrdla, hlavy a svalov, na horúčku, nádchu a upchatý nos. *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 6
zľava 12%

Strepfen 24 pastiliek*

Rýchlo a dlhodobo uľaví od zápalu a opuchu v krku. Tlmí bolesť v krku až 3 hodiny. Obsahuje flurbiprofén, ktorý pôsobí proti zápalu.*Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 7
zľava 12%

Strepfen sprej 8,75 mg orálna roztoková aerodisperzia 15 ml*

Sprej na úľavu bolesti hrdla. Účinkuje už po 5 minútach až na 6 hodín. Pri ťažkostiach s prehĺtaním. Rýchla aplikácia. Obsahuje účinnú látku flurbiprofén.

Akcia 8
zľava 15%

Ambroxol AL 75 retard cps plg 20 x 75 mg*, Ambroxol AL kvapky gtt por 50 ml*

Liek Ambroxol AL sa používa pri liečbe akútnych a chronických ochorení dýchacích ciest, u ktorých dochádza k poruche viskozity a obtiažnemu vykašliavaniu hlienu, ako je napríklad akútna a chronická bronchitída. Obsahuje ambroxol. *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 9
zľava 15%

BRUMARE 1 mg/ml nosová roztoková aerodisperzia1x10 ml/10mg* - BRUMARE 0,5 mg/ml nosová roztoková aerodisperzia 1x10 ml/5mg*

More pomoci pre upchaté nosy. Účinok už po niekoľkých minútach, efekt pretrváva až 8 hodín, bez konzervačných látok, vhodný aj pre deti od 2 rokov. Obsahuje xylometazolín. *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 10
zľava 15%

RAKYTNÍČEK želatínky s rakytníkom 70 ks - RAKYTNÍČEK želatínky-príchuť hruška 60 ks - RAKYTNÍČEK želatínky-príchuť višňa 60 ks

Želatínky RAKYTNÍČEK sú unikátne nielen svojou výbornou ovocnou chuťou vďaka obsahu ovocnej šťavy, ale aj obsahom 9 vitamínov. Obsahujú rakytník a množstvo zdraviu prospešných látok v prirodzenej a ľahko stráviteľnej forme. Želatínky RAKYTNÍČEK sa vyrábajú bez konzervačných látok, pridaného farbiva a sladidiel. Dostupné v troch príchutiach- rakytník, višňa, hruška. Výživové doplnky.

Akcia 11
zľava 15%

GS Laktobacily Forte 21, 30+10 cps alebo 60 + 20 cps

Gigantická sila 21 miliárd laktobacilov. Unikátny komplex 9 kmeňov baktérií mliečneho kvasenia a 21 miliárd životaschopných mikroorganizmov v dennej dávke. Prípravok je vhodný aj pre deti, tehotné a dojčiace ženy, aj pre diabetikov. Výživové doplnky.

Akcia 12
zľava 15%

GS Vitamín C 1000 mg, 100+20 tbl alebo GS Vitamín C 1000mg, 50+10 tbl

Prípravok obsahuje vitamín C v špeciálnej tablete TIME-RELEASE, ktorá zaisťuje postupné uvoľňovanie. Navyše je obohatený o šípky - bohatý zdroj flavonoidov. Vitamín C je významný antioxidant, ktorý má široké spektrum pôsobenia: podporuje obranyschopnosť, chráni srdce a cievy, pomáha udržiavať zdravé ďasná. Výživové doplnky.

Akcia 13
Darček

HLIVA USTRICOVITÁ s rakytníkovým olejom 50+10 cps

Hliva obohatená o rakytníkový olej. Rakytník podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu a znižuje únavu. Hliva pochádza od kontrolovaných pestovateľov EU s deklarovaným obsahom betaglukánu a hubovej vlákniny. Bez prímesí a konzervačných látok s využitím aktívnych látok celej hlivy. Pri kúpe produktu získate masť CALCIUM PANTOTHENICUM len za 0,01€. Masť sa používa na upokojenie a regeneráciu pokožky. Výživové doplnky. + Darček Masť CALCIUM PANTOTHENICUM len za 0,01€

Akcia 14
zľava 15%

Brufedol 400 mg gra eff 20x400 mg*

Brufedol 400 mg je nový rýchlo vstrebateľný liek proti bolesti. Brufedol rozpustite vo vode a vypite vo forme pomarančového nápoja. Brufedol – ibuprofen od originálneho výrobcu lieku Brufen. *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 15
zľava 15%

Brufedol Rapid 400 mg, tbl 24x400 mg* NOVINKA

Brufedol 400 mg je nový rýchlo vstrebateľný liek proti bolesti. Brufedol rozpustite vo vode a vypite vo forme pomarančového nápoja. Brufedol – ibuprofen od originálneho výrobcu lieku Brufen. *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 16
zľava 15%

Lactecon® 200 ml*

Lactecon® 200 ml* - na liečbu zápchy - stimuluje pohyblivosť hrubého čreva -návrat normálnej konzistencie stolice Originálny voľno predajný liek. Obsahuje účinnú látku laktulózu. *Liek na vnútorné použitie.

Akcia 17
zľava 10%

Visine Classic 0,05%*

Očná roztoková instilácia Visine® Classic 0,05 % obsahuje tetryzolíniumchlorid a je určená na použitie do oka. Odstraňuje začervenanie a zmierňuje podráždenie očí. *Liek na vonkajšie použitie.

Akcia 18
zľava 10%

Nizoral šampón 2 %*

je liek určený na liečbu kožných infekcií vyvolaných hubami alebo kvasinkami. Obsahuje antimykotické liečivo ketokonazol, ktorá ničí premnožené kvasinky, čím rieši predovšetkým príčinu vzniku lupín, nielen ich kozmetické odstraňovanie. *Liek na vonkajšie použitie.

Akcia 19
zľava 10%

Septofort Forte Combi 12 pcs* - Septofort Forte Combi 24 pcs*

Cmúľacie pastilky s pomarančovou príchuťou. Rýchla úľava od bolesti hrdla. Pre deti od 6 rokov a dospelých. *Lieky na vnútorné použitie.

Akcia 20
zľava 10%

Urinal® MEDICAL 10 tbl*

Lieči infekcie dolných močových ciest. Potlačuje nepríjemné príznaky infekcií. Stačí 1 tableta denne. Pôsobí ako prevencia pred opakovanými infekciami močových ciest. Možné užívať spoločne s antibiotikami * Zdravotnícka pomôcka.

Akcia 21
zľava 10%

Magnesium B6, eff. 20 tbl

Šumivé tablety príjemnej chute s obsahom magnézia a vitamínu B6, ktoré prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnej funkcii psychiky a k zníženiu vyčerpania a únavy. Horčík napomáha aj k správnemu fungovaniu svalov a k udržaniu zdravých kostí a zubov. Sladené glykozidmi steviolu získanými zo stévie. Výživový doplnok

Akcia 22
zľava 10%

GYNOLACT TBL VAG 1x8*

Vaginálne tablety pre bakteriálnu rovnováhu. Obsahuje laktobacily typické pre vaginálnu mikroflóru. Pomáha obnovovať a posilňuje prirodzenú mikroflóru pošvy. Nevyteká a nešpiní bielizeň. * Zdravotnícka pomôcka.

Späť na začiatok stránky